Újra Outsider Art pályázat a fogyatékkal élőknek

A Diakónia Keresztyén Alapítvány sepsiszentgyörgyi fiókja 2010-ben hozta létre a Romániában élő és alkotó, értelmi fogyatékkal élő, művészi tehetséggel megáldott személyek munkásságát értékelő és népszerűsítő Írisz Ház-díjat. Első alkalommal 2010. decemberében osztották ki a Fogyatékkal Élők Nemzetközi Világnapján.

A legjobb munkákat idén is fogják díjazni. Az első helyezettnek 2000 lej jár, a második díj 1000 lej, a harmadik pedig 500 lej.

A pályázat szabályai:

  • A pályázó betöltötte 18. életévét.
  • A pályázó értelmi fogyatékos, amit bizonyít is.
  • 3 munkával kell pályázni. Ebből egy munkának kötött a témája.

Idei témánk: Én és a közösség, amelyben élek, amelynek része vagyok. „Gondold át, hogy hogyan látod magad a közösségben. Hova helyeznéd magad a vásznon? Mekkora lennél te a többiekhez képest? Milyen színben festenéd meg magad? Milyen a te közösséged? Vidám, csendes, átlátható, zavaros? Mi köti össze a ti közösségeteket, csapatotokat?” – teszik fel a kérdéseket a szervezők. A másik két munka témája szabadon választott.

A kisplasztikával pályázók egy pályázati munkával és két, más munkájukról készült fényképpel jelentkezhetnek. Nincs tematikai megkötöttség.

A pályázati munkáknak az alábbi minimális követelményeknek kell megfelelniük:

  • legalább A4-es méret;
  • a hordozó lehet vászon, papír vagy karton;
  • az anyag lehet vízfesték, akrill, színes ceruza, pasztell, olaj, olajkréta vagy tus;
  • a kisplasztika lehet fából, kőből, fémből, agyagból vagy gipszből faragott, formázott vagy öntött munka (A kisplasztika nem lehet használati tárgy, pl. gyertya, képeslap, hamutartó, stb.);
  • a pályázati munkáknak BEFEJEZETTNEK kell lenniük;
  • a munka még nem volt nyilvánosság előtt bemutatva;
  • a munkát berámázva vagy paszpartúzva kell beküldeni.

A nyertes pályamunkák a Diakónia Keresztyén Alapítvány sepsiszentgyörgyi fiókjának tulajdonába kerülnek. Minden időben beérkezett munkát kiállítunk. A pályamunkákat szakmai zsűri fogja elbírálni. A bizottság elnöke Deuten-Makkai Réka művészettörténész.

A pályamunkákat a kitöltött jelentkezési űrlap kíséretében 2020. november 25-ig várják az alábbi címre:

Írisz Ház

Sepsiszentgyörgy, Gyöngyvirág utca 5.

(Sfântu Gheorghe, jud. Covasna, str. Lăcrămioarei nr.5)

A küldeményre, kérik, tüntessék fel: PÁLYÁZAT

A jelentkezési űrlap itt érhető el: Jelentkezési űrlap 2020