Hét fiatal tett lelkészképesítő vizsgát

Hét fiatal lelkipásztor tette le az alkalmassági vizsgát június 23-án az egyházkerület központi hivatalában, Kolozsváron, miután befejezték az egyéves segédlelkészi szolgálatot. A lelkészképesítő vizsgán az egyházkerület vizsgáztató bizottságának tagjai egyenként beszélgettek el a fiatalokkal, adottságaikat és elhivatottságukat vizsgálva.

A fiatalok egyéves segédlelkészi szolgálat után jelentkeztek a vizsgára. 📷 Berekméri Gabriella

A teljes jogú lelkipásztorrá váláshoz a következő és egyben utolsó lépés a június 30-i lelkészszentelés az éves egyházkerületi közgyűlés keretében Gernyeszegen. A lelkészképesítő vizsgán minden jelölt jól teljesített. Az oklevelek átadásakor Kató Béla püspök elmondta: a teológián a gyakorlati hatodév segített beletekinteni a gyülekezeti életbe, a segédlelkészi év pedig kiteljesítette a felkészülést. Arra biztatta a fiatalokat, hogy továbbra is közösségben élve, az egyház törvényeit betartva munkálkodjanak együtt, hiszen olyan korban kerülnek a pályára, amelyben sok kihívással, támadással jár a hátrányos helyzetbe került keresztyén hit. Jézus Krisztust szolgálva, rá tekintve kell küzdeni, az egyházat a testének tekinteni. Ha így teszünk, a hitünk meg fog tartani. Kató Béla szerint úgy kell a világhoz alkalmazkodni, hogy közben a lényeget nem szabad elengedni. A fiatal lelkipásztorokhoz szólva továbbá elmondta, a legszebb hivatást választották, hiszen talán sose volt ekkora szükség rájuk, mint most.

Az egyházkerület vizsgáztató bizottsága mindegyikükkel személyesen elbeszélgetett.📷 Berekméri Gabriella

A lelkipásztorok és segédlelkészi szolgálatuk helye a következő:

  • Andrei Imelda Paula, Segesvári Református Egyházközség
  • Bányai Csaba Attila, Kolozsvár-Törökvágási Református Egyházközség
  • Csalai Rebeka-Júlia, Gyulafehérvári Református Egyházközség
  • Torkos Demeter Henrietta, Marosludasi Református Egyházközség
  • György Szabolcs, Brassó III. Reménység Háza Református Egyházközség
  • Szász Ferenc, Kovászna-Belvárosi Református Egyházközség
  • Tasnádi István, Kolozsvár-Belvárosi Református Egyházközség

Az Erdélyi Református Egyházkerület idei Közgyűlését Gernyeszegen és Marosvásárhelyen tartják:

Gernyeszegen és Marosvásárhelyen tartják az Erdélyi Református Egyházkerület Közgyűlését