Gernyeszegen és Marosvásárhelyen tartják az Erdélyi Református Egyházkerület Közgyűlését

A gernyeszegi református templom és a marosvásárhelyi Kultúrpalota ad otthont az Erdélyi Református Egyházkerület Közgyűlésének. A két napos esemény 2022. június 30-án, 17 órakor lelkészszenteléssel kezdődik Gernyeszegen.

A közgyűlés másnap Marosvásárhelyen folytatódik a Kultúrpalota konferenciatermében, amelyen az egyes ügyosztályok jelentései mellett az ellenőrző bizottságok, szövetségek jelentéseit is meghallgatják és elfogadják.

Az idei közgyűlésen ugyanakkor megválasztják Kántor Csaba nyugdíjba vonulását követően az új lelkészi főjegyzőt (püspökhelyettest), valamint Páll István tragikusan elhunyt presbiteri főjegyző helyére is új személyt bíz meg a tisztséggel a testület. Ugyanezen a gyűlésen választják meg az immár tisztségviselőként szolgáló egyházkerületi műszaki előadót.