Zárult a református gyerektábor

Múlt vasárnap kezdődött és csütörtökön ért véget a Nyárádszentlászlón évente szervezett református gyerektábor. Ezúttal nemcsak közép-nyárádmenti gyerekek, ifjak vettek részt, hanem más erdélyi és magyarországi csoportok is.

Zárult a református gyerektábor

Az idei tábor már címében is másabb volt az eddigieknél: Keresztyén önismeret és honismeret – azaz az egyházi mellett idén nemzeti jelleget is kapott és első alkalommal kapcsolódtak be a programba a testvértelepülések is, Bácsmadaras, Kunmadaras, Mezőmadaras és Csíkmadaras – mondta el elöljáróban Koncz László Ferenc backamadarasi lelkész. Bekapcsolódtak a környező települések is, Szentgerice, Szentlászló, Nyomát, Szentháromság, de Marosvásárhelyről és Szovátáról is volt részvevő. Összesen ötven gyerek sátorozott a szentlászlói templom udvarán, tanult, szórakozott és pihent, és derekasan kivették részüket a programból a gyerekek kísérői is – mindezért Istennek adtak hálát.

Zárult a református gyerektábor

A cikk folytatása a Székelyhon portálon olvasható.