Vegyél, nekem adatott bőven – avagy misszió ott, ahol a medve tényleg nem játék

Szerdán rajtolt a Tusványoson a Keskeny út fesztiválmisszió programja. Hála az Úrnak már nem kell buzdítani a fesztiválozókat az indulónk első sorával: „Jöjjetek a Keskeny útra”, mert a kánikula ellenére telt házzal rajtolt a nap.

Vegyél, nekem adatott bőven - avagy misszió ott, ahol a medve tényleg nem játék

A hangolót Kádár Zoltán János teológus fesztiválos áhítata követte, majd Paizs József, lelkipásztor Kapcsolatdinamika a mai fiatalok körében: szerelem – szakítás – szerelem, avagy  Hányszor lehet szerelmes az ember? című előadása következett. „Az előadásom témája a fiatalok párkapcsolatainak dinamikája volt. A kapcsolatainkat vettük nagyító alá: párválasztás – szerelem – szakítás – feldolgozás. Mentálhigiénés lelkigondozóként teret adtam a személyes kérdéseknek is. A hallgatóság nyitottsága, őszintesége, vitakészsége meglepett. Szívembe zártam őket!” összegzett az előadó. 

Vegyél, nekem adatott bőven - avagy misszió ott, ahol a medve tényleg nem játék

A délután folyamán is folytatódott a Keskeny utas Baba-mama kiegészítő sátor. Külön színfoltja az idei programnak a kisgyerekek, babák játszóháza, ahol a keskenyutasok lefoglalták a csöppségeket, amíg a szülők a sátorba zajló programokra figyelhettek. 

Vegyél, nekem adatott bőven - avagy misszió ott, ahol a medve tényleg nem játék

Újdonság számba ment az egyik Keskeny utas akciója, aki egy forgalmas helyre egy pénzzel teli kalappal ült ki. A járókelők koldusnak vélték őt pedig a kezében tartott tábláról, amin azt írta, hogy „VEGYÉ!L!L! nekem adatott bőven.” világosan kiderült, hogy ő pénzt adni szeretne. Az a flashmob szerű akció meggyőzött arról, hogy a Tusványoson részt vevő emberek, jó emberek. Amikor ugyanis megértették az akció üzenetét, sokan támogatták is a kezdeményezést, így volt aki tett a kalapba és így többen vehettek ki belőle pénzt. 

Vegyél, nekem adatott bőven - avagy misszió ott, ahol a medve tényleg nem játék

A nap egy másik hasonló akcióval zárult. A Keskeny utas csapat „egyenpolóba” öltözve zsíros kenyerekkel teli tárcákkal és a sátorba hívogató névjegykártya méretű szórólapokkal lepték el a tábor egy forgalmas helyét és sokak számára meglepő módon ingyen adtak zsíros kenyeret az arra járóknak lebontva azt az előítéletet, hogy az egyház mindig, csak kér támogatást elvár az emberektől. 

Vegyél, nekem adatott bőven - avagy misszió ott, ahol a medve tényleg nem játék

A sátorhoz visszafele jövet egy járókelő mondata örvendeztetett meg minket, aki a baráti társaságának azt mondta: „nem tudom mi ez Keskeny út, de kíváncsi lettem rájuk, holnap megkeresem őket”. Természetesen állunk elébe, és minden betérőt nyitottsággal, és szeretettel várunk.

 

Bardócz Csaba