Vallomások a szülőföldtől távol töltött szent napokról

Csehország, Anglia, Németország, Írország: tanulmányai során a húsvéti ünnepkört is ott töltötte Ferkő Andor székelyudvarhelyi belvárosi beosztott református lelkész és felesége, Soós Tímea Zsuzsanna bikafalvi református lelkipásztor. Sorjáztak az élmények.

Vallomások a szülőföldtől távol töltött szent napokrólZsuzsa Prágában tanult egy évet cserediákként. Húsvétra elmentek Kárpátaljára, és Berkesi Sándor ottani kórusával szolgáltak egy református gyülekezetben.

Észak-Írországban, Belfastban a Qeen’s Universityn lelkigondozásból mesterizett. Nagycsütörtökön pászkavacsorán vettek részt, amelyre hivatalos volt a diák- és tanárközösség. Az egyetem Ószövetség professzora korhű ruhában jelent meg. Jézus korabeli „liturgia” szerint zajlott az este: a kezdő arccsóktól a lábmosáson át az imádságig. Ugyanazokat az ételeket, azokkal a fűszernövényekkel szolgálták fel, amelyekről a Biblia tudósít. A professzor a szimbólumokat el is magyarázta.


A cikk folytatása a Székelyhon portálon olvasható.