Vajon az ember van a templomért, vagy a templom az emberért?

A svájci HEKS és az osztrák Diakonia Austria segélyszervezetekkel létrejött megállapodás értelmében a Diakónia Keresztyén Alapítvány a következő három évben támogatja az erdélyi református gyülekezetek akadálymentesítését, ill. a fogyatékkal élőkkel szembeni elfogadást, érzékenység kialakulását. Olyan gyülekezetek és/vagy gyülekezetek mellett működő szervezetek (egyesületek, alapítványok, stb.) jelentkezését várjuk, amelyek készek arra, hogy megtalálják a környezetükben élő fogyatékos testvéreket és nyitottságot mutassanak irányukba, bevonják őket a gyülekezeti életbe. Olyan projekteket várunk, amelyek a gyülekezetek fizikai, szellemi és lelki akadálymentesítését szolgálják, hogy ezáltal fogyatékos testvéreink otthon érezzék magukat gyülekezeteinkben. A projektek skálája széles lehet: fizikai akadálymentesítést szolgáló templomfeljárótól, nyári táboron át, statisztikai felmérésig, vagy istentisztelet jelbeszéddel való tolmácsolásáig, speciális bibliaóra, kézműves foglalkozás, zenei tevékenység vagy sok más efféle tevékenység belefér. Nyitottak vagyunk az innovatív ötletekkel szemben is. (lásd az Írisz Ház facebook oldalát vagy iriszhaz.blogspot.ro)

Pályáztatási alap 2015-ben:

10.000 CHF.

Maximálisan megítélhető összeg:

3.500 lej

Külön díjazás:

A harmadik évben külön díjazzuk a három év nyertes pályázatainak legjobbjait. Az 1. díjat elnyerő projektről  brosúra és kisfilm készül majd.

Jelentkezési feltételek:

–       a pályázó gyülekezet vagy szervezet a Romániai Református Egyház Gyülekezete vagy ezek mellett működő szervezet (alapítvány, egyesület, stb.)  lehet,

–       a pályázó gyülekezet vagy szervezet 15 % önrészt vállal (ez lehet anyagi hozzájárulás, de akár a munka elvégzése is),

–       a pályázó gyülekezet vagy szervezet önkéntesek bevonásával valósítja meg a megpályázott projektet.

Pályázási határidő:

2015. április 30.

Beadási cím:

Postacím: Diakónia Keresztyén Alapítvány Sepsiszentgyörgy

Írisz Ház

Str. Lăcrămioarei nr. 5 / Gyöngyvirág utca 5 szám

520085 Sepsiszentgyörgy

Elektronikus formában: iriszhaz@yahoo.com

További felvilágosítás és pályázati adatlap kérhető:

0267315560, 0724000467, 0721248465

iriszhaz@yahoo.com, makkaip@yahoo.com, szilagyinagyimola@yahoo.com

 

A pályázati űrlap letölthető innen