Udvarszépítő önkéntes munkát végeztek bázeli fiatalok

Udvarszépítő önkéntes munkát végeztek bázeli fiatalok

42 bázeli fiatal és 6 kísérőjük a Diakónia Keresztyén Alapítvány idősgondozó szolgálatának szervezésében Sepsiszentgyörgy és Barót környéki falvakban, idős emberek háza táján, udvarszépítő önkéntes munkát végzett október 5-8 közötti időszakban.

Udvarszépítő önkéntes munkát végeztek bázeli fiatalok

A svájci fiataloknak, a konfirmációi felkészítőjük alatt kötelező szeretetszolgálati intézményekben gyakorlatozni. Már harmadik éve tart egy ilyen jellegű gyakorlatot kínáló együttműködésünk a bázeli református egyházzal, Daniel Frei intézményi lelkész közreműködésével. A fiatalokat alapítványunk két munkatársa segítette végig, hogy az előre kiválasztott falusi otthonokat, az Alapítvány idősgondozó szolgálatának betegeit felkeressék. Segítettek  udvartakarításban, fűnyírásban, gyomlálásban, szemétösszeszedésben, fa-aprításban, takarításban, ablakpucolásban, egyszóval az idős és nehezen mozgó betegek környezetét tették rendbe. Összesen 6 udvar maradt tisztán idei munkájuk eredményeképpen: Szárazajtán, Nagybaconban, Nagyajtán, Vargyason, Köröspatakon és Baróton.

Udvarszépítő önkéntes munkát végeztek bázeli fiatalok

Az illyefalvi KIDA központban, szálláshelyükön tartott kiértékelőn a fiatalok arról beszéltek, hogy mennyire jó érzés volt megtapasztalni az idős emberek háláját, mennyire barátságosak az itteni emberek és hogy egy kis segítség nyomán milyen nagy öröm és boldogság születik a megsegített szívében.

Udvarszépítő önkéntes munkát végeztek bázeli fiatalok