Törökországgal ismerkedtek az Ikafalviak

Szeretünk oda járni, ahol valami szép, jó, érdekes dolog történik. Ikafalván az idén is beindult a teaesték sorozata.

Visszapillantva az idei évadra, októberben Vántsa Judith, a kézdivásárhelyi városi könyvtár igazgatónője tartott nagyon értékes előadást az olvasásról. Most is beleborzongok, mikor arra gondolok, hogy mily csodálatos dolog megtanulni olvasni, elnyerve ezáltal a kulcsot a világ megismeréséhez. Emberi minőségünk nagyban függ attól, hogy mit, és mennyit olvasunk. Majd Raff Róbert berecki lelkipásztor előadása következett Áldás és Átok az életünkben címmel, ahol életünk hét fő életterületét vizsgáltuk meg a címben megjelölt szempontokat figyelembe véve. Mesés estben volt részünk nemrég, amikor Szabó Melinda meseterapeuta és csapata különböző népek meséiből válogatva bemutatta az emberi élet szakaszait a születéstől az elmúlásig.

Törökországgal ismerkedtek az Ikafalviak

A sorozat negyedik teaestje 2017. november 29-én volt az ikafalvi imateremben. A kézdivásárhelyi Zöld Nap Egyesület és az Ikafalvi Református Egyházközség szervezésében kis falunkba látogatott a nagy Törökországból Ayse Büsra Yilmaz önkéntes, hogy bemutassa országát, szülővárosát Isztambult. Színes földrajzi, történelmi, néprajzi, turisztikai, kulináris bemutató volt, mindenből volt egy kis ízelítő. A kis szőke, törékeny, temperamentumos török lányból áradt a vidámság, a közlékenység. Számos érdekes kérdést intéztek hozzá, főleg a gyerekek, (pl. Mennyi ideig épült az a hosszú híd, ami összeköti Európát Ázsiával?). Szóba került a török- magyar barátság, Kemal Atatürk szerepe is, tartalmas, szép este volt.

 

Nagyoláh Ilona nyugdíjas tanítónő