Tizennyolcadik alkalommal szervezik meg a Keresztyén Ifjúsági Színjátszó Találkozót Kolozsváron

Tizennyolcadik alkalommal szervezik meg november 24-én, szombaton 13 órától a kolozsmonostori református templomban a Keresztyén Ifjúsági Színjátszó Találkozót (KISZT). Az amatőr színjátszó találkozó olyan kulturális ifjúsági program Kolozsváron, amelyen keresztyén kicsengésű színdarabokat adhatnak elő a különböző gyülekezetekhez tartozó ifi csapatok tagjai. A szervezők szerint a találkozó ugyanakkor olyan egyedi ifjúsági missziós lehetőség, amikor keresztyén közösségekhez tartozó fiatalok a hitük és református identitásuk fejlődését és erősítését szolgáló színdarabokat mutathatnak be. A KISZT közösségteremtő alkalom is, amelyen a tapasztalatcsere mellett lehetőségük adódik színészi adottságokkal rendelkező tehetséges fiataloknak arra, hogy egy színmű által felmutassák a keresztyén értékrendet. A találkozó, a színdarabok bemutatása és a díjazás után 18 órától ifjúsági istentisztelettel zárul, amelyen a Laudate együttes szolgál.

Tizennyolcadik alkalommal szervezik meg a Keresztyén Ifjúsági Színjátszó Találkozót Kolozsváron