Tizedik sátortábor Nagygalambfalván

Tizedik alkalommal szerveztek sátortábort Nagygalambfalván július 8–13. között, amely az idei évtől a Kányádi Sándor Emléktábor nevet viseli. A Nagygalambfalvi Református Egyházközség, a helyi általános iskola, polgármesteri hivatal és a település közbirtokossága összefogásával szervezett táborban a községben élő vagy onnan elszármazott szülők gyerekei vesznek részt minden évben. Idén 210 4–14 év közötti résztvevő gyűlt össze, hogy együtt emlékezzenek a falu szülöttjére, Kányádi Sándorra. A tevékenységek lebonyolításában az IKE önkéntesei segítettek, a sütés-főzést helyi asszonyok vállalták. A vakációs bibliaheti tevékenységek mellett előadások, kézműves foglalkozások, néptáncelőadás, koncertek kaptak helyet a programban. A tábort pénteken zárták, vasárnap pedig hálaadó istentiszteleten gyűltek össze a helyiek és a táborozók a református templomban.