Tisztújító lelkészértekezletet tart az ERLÉSZ szeptemberben

Szovátán, az Ensana Hotelben találkoznak az Erdélyi Református Lelkészértekezleti Szövetség (ERLÉSZ) tagjai 2021. szeptember 21-22-én.

Az idei értekezlet egyben tisztújító alkalom is, amelyen a 2016-ban megválasztott elnökség számot ad a végzett munkájáról, valamint újabb négyéves mandátumra választanak elnököt, alelnököt és titkárt. A program szerint egyházi életünk időszerű kérdéseiről tartanak fórumbeszélgetést az értekezlet első napján, szeptember 21-én Kató Béla püspök részvételével, majd ezt követően kerül sor egy pódiumbeszélgetésre, amelyen a református lelkipásztori életpálya értékéről beszélgetnek Kató Szabolcs Ferenc teológiai tanár vezetésével. Az első nap záró eseményén az új, a Zsinat által is pozitívan véleményezett IKE-énekeskönyvvel ismerkedhetnek meg a résztvevő lelkipásztorok, a dalokat Ruszka Sándor IKE-elnök ismerteti. Az értekezlet második napján Sajtos Szilárd őrnagy, tábori lelkész tart előadást „A jó, a rossz, a csúf: a család, a Covid-19 és a trauma” címmel. Ezt követően kerül sor a tisztújításra. Az értekezlet úrvacsoraosztással egybekötött istentisztelettel zárul.

 

Az ERLÉSZ idei találkozójára online lehet jelentkezni az alábbi űrlapon.