„Ti vagytok az egyház”

Kálvin- heti konfirmándus nap Alsócsernátonban

 

Pénteken, június 30- án konfirmándus napra került sor Alsócsernátonban. Mintegy 97 fiatal és kísérőik jelentek meg a templom előtti kis téren, örvendve a fák alatti árnyéknak. Regisztrációt követően Simon Kató Barna, az egyházmegye katekétikai előadója köszöntötte a fiatalokat, ismertetve a nap programját, mely alatt játék és kaland mellett ismerkedés és tanulás is lesz. Nt. Balogh Zoltán, a Kézdi-Orbai Református Egyházmegye esperesének köszöntő szavait követően Takács Lajos helybéli lelkipásztor üdvözölte a fiatalokat, pár gondolatban ismertetve a templom történetét.

„Ti vagytok az egyház”

„Sokan vannak a hivatalosak, de kevesen a választottak” hangzott az elgondolkodtató igevers és magyarázat a Máté evangéliumából. A fiatalok öt csoportra oszolva különböző játékos, versenyszerű foglalkozásokon vettek részt, a reformáció alaptételeit vizsgálva. A foglalkozások után közös fotó következett, majd ízletes ebéd után a templomba visszatérők kiértékelték a nap programját, eredményeit.

 

B.E.

Fotó: Simon-Ka Barna