Templomot épít Ausztráliában a magyar közösség

Egységről, békéről, szeretetről és összefogásáról szólt a nemzeti összetartozás napján, június 4-én tartott ünnepség, amelynek keretében áldást kért az Összetartozás Templomának építésére, és időkapszulát helyezett el az épülő templom falába az ausztráliai Brisbane magyar közössége. A templomot ez év végén szentelnék fel.

Templomot épít Ausztráliában a magyar közösség

„Úgy gondoljuk, hogy nem mindennapi esemény a templomépítés a világ egyik legtávolabbi magyar gyülekezetében. Lelkesítő és összefogó ereje van. Akkor, amikor a világ több részén a globalizmus vagy a keresztyénellenesség hatására templomokat zárnak be vagy rombolnak le, Istennek hála mi, idegenbe szakadt magyarok építeni tudunk” – nyilatkozta Kovács Lőrinc református lelkipásztor, tiszteletbeli konzul.