Tanévnyitó nőszövetségi ajándékkal Kálnokon

„Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket, és ne akadályozzátok őket, mert ilyeneké az Isten országa.” (Lk 18,16)

Ezzel az igével nyitottuk meg az új tanévet ökumenikus istentisztelet keretében szeptember 13-án a kálnoki református templomban. Az igét Tóth Anna helybéli református lelkipásztor hirdette, Szabó Adél helybéli unitárius lelkipásztor imát mondott, és megáldotta a gyermekeket, pedagógusokat, szülőket.

A helyi református nőszövetség és az unitárius nőegylet közös ajándéka egy kis higiéniás csomag volt a falunkból óvodába és iskolába induló 95 gyermeknek, összesen 1537 lej értékben. Szerettük volna ily módon gondoskodásunkat és együttérzésünket kifejezni ebben a bizonytalannak ígérkező tanévben a szülőkkel és gyermekekkel, akik örömmel fogadták az ajándékot.

Tóth Anna lelkipásztor