Táborban sérült gyermekekkel

Diakónia együtt a gyülekezettel 


Sokszoros célkitűzése van annak a tábornak, amelyet a sepsiszentgyörgyi Gyöngyvirág utcai gyülekezet és a Diakónia Keresztyén Alapítvány (DKA) Írisz Háza szervezett sérült gyermekek számára Sepsikőröspatakon. Néhány napra tehermentesítik az érintett szülőket, önállóságra nevelik a táborlakókat, és a gyülekezetből választott fiatal önkéntesek révén hozzájárulnak a fogyatékkal élők elfogadásához.

Táborban sérült gyermekekkel

A hét végéig tartó tábor a közösségek fizikai, szellemi és lelki akadálymentesítését segítő programsorozat része, amelyre a sepsiszentgyörgyi DKA tavasszal írt ki pályázatot, támogatója a svájci protestáns egyházak segélyszervezete, a HEKS-EPER és a Diakónia Ausztria. Július elején segítőmunkatárs-képzőt tartott a Diakónia, amelyen tizenöt aradi, régeni, bodosi, sepsiszentgyörgyi, árkosi, baróti és brassói résztvevő ismerkedett a fogyatékkal élők helyzetével, és olyan módszerekkel, amelyeket a gyülekezetekbe visszatérve hasznosíthatnak a sérültek érdekében. A képzés ugyanannak az akadálymentesítési programsorozatnak volt a része, amelyben a fogyatékkal élő gyermekek jelenlegi tábora valósul meg. 

 

A cikk folytatása  Háromszék napilap oldalán olvasható.