Székelyföldre látogattak a zsoboki presbitercsaládok

Felejthetetlen két és fél napot tölthettünk együtt november 3–5. között a zsoboki presbitercsaládokkal Székelyföldön. Segesvár, Brassó, Kovászna voltak a főbb pontok, amelyeket meglátogattunk. November 3-án, pénteken indultunk a 11 családdal. Segesváron meglátogattuk a várat, az esti programon pedig a gitárral kísért ifjúsági énekek és áhítat után éjfélbe nyúló, építő beszélgetésben volt részünk. Szombaton Brassó fele indultunk, ahol a Cenket és a város főbb pontjait látogattuk meg. Délután három órás túrán vett részt a csapat, a Hétlétrás-kanyon megtekintése emlékezetes élménynek bizonyult. Egymást segítve, egymásba kapaszkodva jutottunk a csúcsra. Brassó után Kovásznán játékestet tartottunk, amelybe mindenki örömmel kapcsolódott be. Humoros, jókedvvel teli, kellemes estét tölthettünk el.

Székelyföldre látogattak a zsoboki presbitercsaládok

Vasárnap reggel Orbán Lajos lelkipásztor vezetett végig a városon, utána pedig részt vehettünk az istentiszteleten, amelyen Barta István lelkipásztor hirdette az igét. Utazásunk további célpontja a Szent Anna-tó volt, ahol gyönyörű táj tárulkozott elénk. A következő állomás Székelyudvarhely volt, ott megnéztük a szelykefürdői kapukat. A hazafele vezető úton sokat énekeltünk, beszélgettünk, egyre többet megtudtunk egymásról. Tényleg szép és gyönyörűséges a testvérek egysége (Zsolt 133). Részünk volt benne ebben a két és fél napban. Mindezért Istené legyen a dicsőség!

 

Barta István-Zsolt lp.