Szegény sorsú családok kaptak csomagot az Apafi kollégium diákjaitól

Három szegény sorsú családot ajándékoztak meg élelmiszercsomaggal az Apafi Mihály Református Egyetemi Kollégium diákjai Szentmargitán és Lonkán. A diákokat Szilágyi Róbert lelkipásztor fogadta a szentmargitai parókián, ahol az egyházközség életéről, helyzetéről beszélt.

Szegény sorsú családok kaptak csomagot az Apafi kollégium diákjaitól

Elmondta, hogy a legnagyobb gondja a magyar közösségnek, hogy bezárták a magyar nyelvű iskolát, sok szülő pedig nem vállalja, hogy bevigye Désre a gyerekét, ezért a helyi román iskolába íratják be őket. Ugyanakkor a munkanélküliség is gond, sok a szegény család. A nehéz sorsú családok közül két lonkai és egy szentmargitai család kapott csomagot, amelyet a kollégium diákjai állítottak össze.

 

Fotó: Kiss Gábor