Szakmai tárlatvezetés a bonyhai Bethlen kastélyban

Az Erdélyi Református Múzeum szeretettel várja az érdeklődőket a nemrég felújított bonyhai Bethlen kastélyban megnyitott Két kastély egy család. A Bethlenek Bonyhán című kiállítás szakmai tárlatvezetésére 2024. március 22-én 11 órától.

 

A kiállítás a bethleni Bethlen család bonyhai jelenlétét, ottani birtokainak történetét, építkezéseit és helyi egyházpártolását mutatja be. A ma is álló kastély építéstörténetét és építtetőit a látogatók interaktív felületeken ismerhetik meg, ezt az egykori berendezésből fennmaradt néhány tárgy teszi szemléletesebbé. A család tagjai közül árva Bethlen Kata egyházpártolását emeli ki, adományainak teljes körű bemutatására első alkalommal kerül sor. A tartalom szemléltetésében fontos szerep jutott az animációknak.

Az eseményen a kiállítás kurátorainak vezetésében nézhetik meg a tárlatot, továbbá lehetőség lesz a frissen felújított kastély megtekintésére is.