Segítségre vár a Farcádi Református Egyházközség temploma

„Mindenki úgy adjon, ahogyan előre eldöntötte szívében.” (2Kor 9,7a) 

A farcádi református templom tetőzeti javításának egy sürgősségi beavatkozás miatt 2016-ban fogtak neki, ekkor megújult a tetőzet héjazata, amely munkálatok a kultuszminisztérium és a megye, illetve a helyi gyülekezet segítségével valósulhattak meg – ismertette Szász Lóránt Levente helyi lelkipásztor. Ezután a magyar kormány és az Erdélyi Református Egyházkerület támogatásával elkészítették a felújítási terveket, a megkapott összegből a torony harang-automatizálását és belső részét újították fel.  

📸 Magyari Hunor

Idén a megyei tanács, a helyi tanács és a gyülekezet is segítségükre sietett, amellyel elkezdődött a torony külső felújítása, illetve süvegcseréje. Az újabb felújítási költségek azonban meghaladják a gyülekezet anyagi lehetőségeit, ezért az egyházközségnek külső segítségre van szüksége. A lelkipásztor kijelentette, az anyagiak függvényében folytatódnának a felújítási munkálatok. Így arra kérnek minden segítőkész jóindulatú olvasót, aki valamilyen formában kötődik a faluhoz, segítse ezeket a munkálatokat. A támogatásért hálájuk és köszönetük mellett ígérik, az adakozók nevei bekerülnek a gyülekezeti Aranykönyvbe, hogy erről az utókor is tudomást szerezzen. 

 

Banki adatok 

Parohia Reformata Forteni 

Adószám: 5100183 

Bankszámlaszám: RO44RNCB0156016363990001 

A megjegyzésbe írják a következő szöveget: Renovare biserică