Segédlelkészi kinevezések az Erdélyi Református Egyházkerületben

A teológia utolsó, gyakorlati évének elvégzése, valamint az I. Lelkészképesítő Vizsga sikeres letétele után 10 fiatal lelkipásztor kérte kibocsátását a lelkészi szolgálatra az Erdélyi Református Egyházkerület Püspöki Hivatalától. Kató Béla püspök a fiatalokhoz szólva elmonda, hogy a szolgálati hely választásakor elsősorban az egyház érdekeit veszik figyelembe. Segédlelkészi szolgálatot elsősorban az egyházi tisztségviselők, esperesek mellett lehet végezni, valamint más, nagyobb gyülekezetekben. Kató Béla hangsúlyozta, hogy a következő év a tanulás éve, amikor, a II. Lelkészképesítő Vizsgát követő, önálló lelkészi munkára nézve is hasznos tudást lehet szerezni. A püspök a jogosítvány megszerzéséhez hasonlította a következő időszakot, kiemelve, hogy a jogosítvány megszerzése után fognak igazán megtanulni vezetni, amikor egyedül kell megállják a helyüket egy gyülekezetben.

Fotó: Kiss Gábor

A kihelyezések során figyelembe vették az egyes lelkipásztorok családi helyzetét, valamint más körülményeket is. A Brassó III. – Reménység Háza Egyházközségben Nagy Mátyás, a Marosludasi Református Egyházközségben Ivanov Annamária, a Sepsiszentgyörgy-Szemerjai Református Egyházközségben Józsa Tihamér, a Segesvári Református Egyházközségben Ilyés Timea, a Kovászna-Belvárosi Református Egyházközségben Kovács Zsuzsa, a Kolozsvár-Alsóvárosi Református Egyházközségben Lészai Róbert, a Kolozsvár-Belvárosi Református Egyházközségben Kádár István, a Kolozsvár-Felsővárosi Református Egyházközségben Kovács Szabolcs, Kolozsvár-Törökvágási Református Egyházközségben Debreczeni István, a Kolozsvár-Újalsóvárosi Református Egyházközségben Topai Attila fog szolgálatot teljesíteni szeptember 1-től.