Írjuk meg mi magyarok a mai 95 tételt

Májusban indult a ReforMaraton 500 szervezése. Az volt a terv, hogy október hónapban 500 óra alatt 500 protestáns templomhoz, közösséghez visszük el Luther Márton 95 tételét. Azóta sok javaslat érkezett, valóságos mozgalom indult. Az egyik ilyen javaslatot megfontolva úgy döntöttünk, hogy a ReforMaraton 500 előtt, közben írjuk meg mi magyarok a mai 95 tételünket. Akinek van javaslata arra nézve, hogy mit kellene reformálni, visszaalakítani az egyházunkon, hogy az még inkább hasonlítson arra az egyházra, ami az első Pünkösdkor megalakult, azt kérjük, hogy javaslatait küldje el a ReforMaraton 500 közösségnek a Facebookon. A ReforMaraton 500 végén, október 21-e után, a javaslatokat rendszerezzük, és a közösség oldalán nyilvánosságra hozzuk.

Felhívjuk a figyelmet, hogy még lehetőség van arra, hogy bármilyen magyar protestáns közösség, aki a Kárpát-medencében él, csatlakozzon a rendezvényhez. Minden csatalakozó közösséghez, templomhoz bárhol a Kárpát-medencében elvisszük a Luther Márton által írt, magyarra fordított 95 tételt, és együtt kiszögezzük vagy kiragasztjuk látható helyre, így az 500 éves évfordulón várhatóan 500 intézmény falán fog függeni az egykori tételsor. Abban bízunk, hogy ezeket újraolvasva egy újabb személyes, közösségi megújuláshoz járulnak hozzá az 500 éves gondolatok.

Jelentkezni szeptember 10-ig lehet, a következő űrlapot kitöltve:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdpfE75tR_PP5Sb8nvQ7c3KF1Vsa-YRGVNgMBWMdZHi1hiEtg/viewform?c=0&w=1

 

Bardócz Csaba lelkipásztor, szervező