Régiós presbiteri konferencia Marosdécsén

Régiós presbiteri konferenciát szerveztek 2023. március 25-én Marosdécsén.

A találkozón a marosújvári régió gyülekezeteinek közel negyven presbitere vett részt. Igei szolgálatot a helyi lelkipásztor, Gábor Ferenc végzett.

Fotók: Gábor Krisztina, Gábor Ferenc

Kőrösi Viktor Dávid kolozsvári vezető konzul köszöntőjében az egyházi munkások nemzetmegtartó szolgálatát méltatta. Pályi József, a Presbiteri Szövetség elnöke beszédében hangsúlyozta, hogy presbiternek lenni kegyelem. Kocsi János, a Nagyenyedi Református Egyházmegye Presbiteri Szövetségének elnöke a Fil 2:1-5 alapján foglalta össze a presbitérium szolgálatát. Dr. Nagy Alpár Csaba zsoboki lelkipásztor Lelkigondozási lehetőségek laikusok számára címmel tartott előadást a mintegy negyven résztvevőnek.

Fotók: Gábor Krisztina, Gábor Ferenc