Reformációi emléknap és ösztöndíjátadó a Gecse Kollégiumban

A reformáció emléknapján, 2019. október 31-én este ünnepi alkalomra került sor a marosvásárhelyi Gecse Dániel Református Orvosi és Egészségügyi Szakkollégiumban.

Az esemény a Kollégium zenecsapatának szolgálatával és Veress Róbert, a Görgényi egyházmegye esperesének áhítatával kezdődött.

Reformációi emléknap és ösztöndíjátadó a Gecse Kollégiumban

A meghívott vendégeket, támogatókat és a bentlakó diákokat Batizán Attila lelkipásztor, az intézmény igazgatója köszöntötte. Ezt követően Mihály Péter, a Szakkollégium mentorprogramjának vezetője szólt arról, mekkora jelentősége van a közös munkának, a kapcsolati hálónak, melynek kialakítására remek lehetőséget nyújt a 91 diáknak otthont adó Szakkollégium. A Diáktanács elnöke, Capcalo Dániel arról számolt be, hogy milyen megújuláson ment keresztül az elmúlt években az intézmény, és ez milyen hatással volt a közösségi életre.  

Reformációi emléknap és ösztöndíjátadó a Gecse Kollégiumban

Ezt követően dr. Vass Levente, a Studium Prospero Alapítvány ügyvezető elnöke, a kollégium stratégiai partnere vette át a szót, aki hangsúlyozta, elengedhetetlen az összefogás a közös cél érdekében: támogatni nemcsak az egyetemi hallgatókat, hanem a már végzett, pályakezdő rezidenseket is.

Reformációi emléknap és ösztöndíjátadó a Gecse Kollégiumban

A Szakkollégium vezetősége célul tűzte ki, hogy a diákok szakmai támogatásának érdekében partnereket keres a marosvásárhelyi vállalkozói szférában. Így jött létre egy ígéretes együttműködés a Clini-lab orvosiműszer-bolttal és Jakab István igazgató úrral, aki két kutatói ösztöndíjat biztosított a 2019/2020-as tanévre egy-egy tudományos kutatást végző hallgató számára.

Reformációi emléknap és ösztöndíjátadó a Gecse Kollégiumban

Így az est folyamán Józsa Enikő fogorvostan hallgató és Szigeti Amália-Beáta gyógyszerészhallgató vehették át a lakhatási támogatást nyújtó Clini-lab – Péterfy ösztöndíjat. Dr. Magyary Előd és Ilyés-Tóth Sándor egy-egy szociális ösztöndíjat ajánlottak fel Nagy Andrienn orvostanhallgató és Bíró Mária Magdolna gyógyszerészhallgató számára. Illetve egy marosvásárhelyi kávézó 1000 lejes támogatást nyújtott a diákok közösségi termének fejlesztésére.

Reformációi emléknap és ösztöndíjátadó a Gecse Kollégiumban

Az estét állófogadással és kötetlen jó hangulatú beszélgetéssel zárták a résztvevők.

 

Tóth Izabella