Partiumi kiránduláson ismerkedtek a reformációval a maroshévízi fiatalok

Partiumi kiránduláson ismerkedtek a reformációval a maroshévízi fiatalok

 

Majdnem 800 kilométeres, üdüléssel egybekötött egyházi és kulturális jellegű körútra vállalkozott július első hetében tizenegy maroshévízi fiatal – az úti cél a történelmi Partium volt. A fiatalok egyike sem járt még Erdélynek ezen a részén, így nagy élményként fedezték fel a térség gazdag történelmi, egyházi és kulturális hagyatékát. A Szatmár megyei Krasznamihályfalva volt a refo500-as túra központi bázisa, ahol termálstrand és barátságos környezet nehezítette a hétvégi búcsúzást.

Partiumi kiránduláson ismerkedtek a reformációval a maroshévízi fiatalok

A programok témája a Keresztyénség – ajándék és felelősség volt, amelynek keretében a fiatalok őszinte, interaktív beszélgetéseken, valamint közösségi játékokkal és vetélkedőkkel tapasztalhatták meg a hitmélyítés lehetőségeit. A hét folyamán a csapat Nagykárolyba látogatott, a bibliafordító Károli Gáspárra emlékezve, részt vettek a Carmina Renascentia zenekar kastélyban tartott reformációi koncertjén, Misztótfaluban megismerték a betűmetsző Kis Miklós életét és munkásságát, Koltón az egykori mézeshetek szereplőivel azonosulhattak a Petőfi-kertben és múzeumban, Érmindszenten Ady nemzetféltő szeretetét idézték fel, majd az erdődi vár és az ákosi bazilika látogatásával fordították vissza tekinteteiket a XII. századig.

Partiumi kiránduláson ismerkedtek a reformációval a maroshévízi fiatalok

Fáradtan, de lélekben megújulva térhettünk haza Maroshévízre, s a nyolcadik zsoltár szavaival tekintünk vissza a közösen megtett útra: „Ó, Urunk, mi Urunk! Mily felséges a te neved az egész földön!” Hálát adunk Istennek a szép élményekért és az egész heti gondviselésért, emellett köszönet jár az Erdélyi Református Egyházkerületnek és a Communitas Alapítványnak a tanulmányi kirándulás anyagi alapjának megteremtéséért, amelyet kis gyülekezetünk nem tudott volna előteremteni.

 

Barticel-Kiss Krisztián lelkipásztor, Maroshévíz