Pályázat – Vajon az ember van a templomért, vagy a templom az emberért?

A svájci HEKS és az osztrák Diakonia Austria segélyszervezetekkel létrejött megállapodás értelmében a Diakónia Keresztyén Alapítvány Sepsiszentgyörgyi Fiókja 2017-ben is támogatja az erdélyi református gyülekezetek akadálymentesítését, ill. a fogyatékkal élőkkel szembeni elfogadást, érzékenység kialakulását. Olyan gyülekezetek és/vagy gyülekezetek mellett működő szervezetek (egyesületek, alapítványok, stb.) jelentkezését várjuk, amelyek készek arra, hogy megtalálják a környezetükben élő fogyatékos testvéreket és nyitottságot mutassanak irányukba, bevonják őket a gyülekezeti életbe. Olyan projekteket várunk, amelyek a gyülekezetek fizikai, szellemi és lelki akadálymentesítését szolgálják, hogy ezáltal fogyatékos testvéreink otthon érezzék magukat gyülekezeteinkben. A projektek skálája széles lehet: fizikai akadálymentesítést szolgáló templomfeljárótól, nyári táboron át, statisztikai felmérésig, vagy istentisztelet jelbeszéddel való tolmácsolásáig, speciális bibliaóra, akadálymentes istentisztelet, kézműves foglalkozás, zenei tevékenység, paralimpia, fogyatékkal élők motoroztatása vagy sok más efféle tevékenység belefér. Nyitottak vagyunk az innovatív ötletekkel szemben is. (lásd az Írisz Ház facebook oldalát vagy www.iriszhaz.ro honlapunkat)

Pályáztatási alap 2017-ben:

36.500 RON.

Maximálisan megítélhető összeg:

3.500 RON

Jelentkezési feltételek:

–       a pályázó gyülekezet vagy szervezet a Romániai Református Egyház Gyülekezete vagy ezek mellett működő szervezet (alapítvány, egyesület, stb.)  lehet,

–       a pályázó gyülekezet vagy szervezet 15 % önrészt vállal (ez lehet anyagi hozzájárulás, de akár a munka elvégzése is),

–       a pályázó gyülekezet vagy szervezet önkéntesek bevonásával valósítja meg a megpályázott projektet.

Minden nyertes pályázó részéről 1 személyt várunk a Segítő munkatársképzőnkbe, egy négynapos képzés 2017 nyarán, ahol alapvető tudnivalókat adunk át a fogyatékkal élőkkel való foglalkozásról.  

Pályázási határidő:

2017. április 20.

Beadási cím:

Postacím: Diakónia Keresztyén Alapítvány Sepsiszentgyörgy

Írisz Ház

Str. Lăcrămioarei nr. 5 / Gyöngyvirág utca 5 szám

520085 Sepsiszentgyörgy

Elektronikus formában: iriszhaz@yahoo.com

További felvilágosítás és pályázati adatlap kérhető:

0267315560, 0724000467, 0721248465

iriszhaz@yahoo.com, makkaip@yahoo.com, szilagyinagyimola@yahoo.com