Palliatív alapképzés lelkipásztoroknak

Nagytiszteletű Lelkipásztor Testvérek!

 

Felhívom szíves figyelmeteket a folyó év március 27-29 között tartandó továbbképző tanfolyamra, melynek címe: „Palliatív alapképzés lelkipásztoroknak”. Helyszín: Parajd, Urbán Andor Református Konferencia- és Üdülőközpont”. A jelentkezési határidő február 28. Azok számára, akikhez még nem jutott el a lelkésztovábbképzés programfüzete, tájékoztatás képen megemlítem e helyen, hogy a továbbképzés hasznos útmutatást nyújt súlyos betegek, haldoklók helyes gondozásában, valamint a családtagok, hozzátartozók lelkigondozásában. Mindenhol elvárják, hogy a lelkipásztor hozzáértően álljon meg egy haldokló, vagy már halott ember ágyánál, és hogy a hozzátartozókhoz helyesen viszonyuljon.

Előadó: Ekkehard Höver lelkipásztor, palliációs szakelőadó Németországból. Tolmácsolás szakmai szinten megoldott, tehát nem szükséges a német nyelv ismerete.

További jelentkezőket várunk.

 

Szeretettel, a szervezők és előadók nevében.

Kovács István lp.

előadótanácsos