Országos Bibliaismereti Vetélkedő Kolozsváron

Országos Bibliaismereti Vetélkedő KolozsváronAz Erdélyi IKE tizenegyedik alkalommal szervezte meg az Országos Bibliaismereti Vetélkedőt, október 19-én, Kolozsváron, az IKE klubban. A program kezdetén a résztvevők megismerkedhettek egymással, közösen énekelhettek, játszhattak. Az idei országos bibliaismereti vetélkedőn tizenhárom csapat vett részt, hat egyházmegyéből.   

 
A megmérettetés első felében a versenyzőknek a megadott a válaszok közül kellett kiválasztani a helyeset, aranymondásokat kellett kiegészíteniük  míg a második felében a Szentírás  tanítását megőrizve, kreatív fogalmazásokat kellett írni.

A próbák során a fiatalok bebizonyították, hogy nem csupán a tananyagból készültek fel, de nagyon kreatívak is tudnak lenni. 

 

 

A 6 egyházmegyéből a 13 csapat:

 

Brassói Egyházmegyéből: Nagymoha (két csapattal)

Dési Egyházmegyéből: Melegföldvár és Szentmáté,

Maros- Mezőségi Egyházmegyéből: Székelykövesd, Marosvásárhely IV. Alsóváros

Kalotaszegi Egyházmegye: Jákótelke, Kalotaszentkirály- Zentelke és Mákófalva

Kolozsvári Egyházmegye: Kolozsmonostor, Új- Alsóváros 
Küküllői Egyházmegye: Székelyabod, Szőkefalva 
 
Az idei nyertesek: 
 
I. díj: Gyerkes Izabella és Klozer Csilla (Nagymoha, Brassói Egyházmegye) 
II. díj: Kovács Hajnalka és Simon Andrea (Nagymoha, Brassói Egyházmegye) 
III. díj: Kis Mihály Boglárka és Okos Rebeka- Júlia (Kalotaszentkirály- Zentelke, Kalotaszegi Egyházmegye)