Online konferencia: A prédikálás dilemmái és esélyei koronavírus-járvány idején

Online konferenciát szervez április 13-án a Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet Ravasz László Gyakorlati Teológiai Kutatóközpontja és a Hollandiai Protestáns Egyetem.

A konferencián röviden bemutatják Ciska Stark és Bert de Leede Az ige kibontakozása. A protestáns igehirdetés gyakorlata című könyvét, amely 2020-ban jelent meg az Exit kiadó gondozásában. Egyben felvetnek néhány kérdést, amely összefügg a prédikálással a koronavírus-járvány idején.

Mit jelent a járvány okozta krízis a prédikálásra nézve?

Mit jelent az exegézisre nézve, hogy az online prédikációk (valamivel) rövidebbek a megszokottaknál?

Melyek azok a témák, amelyekről prédikálunk ebben a különleges időben?

Hogyan teremtünk kapcsolatot a hallgatókkal online?

Egyebek mellett ilyen kérdésekről lesz szó a hollandiai, magyarországi és romániai lelkipásztorok összejövetelén, amelyen elhangzik négy rövid (legtöbb 7 perces) előadás és az előadásra való válasz (legtöbb 4 perc).

 

A konferencia programja a Protestáns Teológiai Intézet honlapján érhető el, valamint ugyanitt lehet regisztrálni is az eseményre.