Ökumenikus imahetek beszámolói

Együtt imádkoznak a különböző felekezetek a Krisztus-hívők egységéért Székelyudvarhelyen. „Átvitt értelemben mi, székelyek is hasonlítunk egy kicsit a szamaritánusokhoz: valamennyien vegyes családoknak vagyunk a sarjai – ahogyan magam is. A reformátusnak a katolikussal, az unitáriusnak a reformátussal a közös nevezője, illetve nyelve csakis az imádságban kapcsolódhat egybe – mondta hétfőn a belvárosi unitárius templomban az idei imahét első alkalmán Mátyás Károly főesperes-plébános. Molnár Melinda cikke a Székelyhon portálon olvasható.

Ökumenikus imahetek beszámolói

Ökumenikus imahét kezdődött Csíkszeredában is, számol be a SzékelyhonA magyar történelmi egyházak gyülekezetei ökumenikus imahetet tartanak hétfőtől vasárnapig a Krisztus-hívők egységéért. A 2015-ös imahét témáját a brazíliai keresztények dolgozták ki, mottója Jézus kérése a samáriai asszonyhoz: „Adj innom!” (Jn 4,7).