Nyolcadik állomásához érkezett a Diakónia Karaván Háromszéken

Nyolcadik állomásához érkezett a Diakónia Karaván Háromszéken

A Diakónia Keresztyén Alapítvány sepsiszentgyörgyi idősgondozó szolgálata keretében az idei évben mind a 17 községben, ahol beteggondozó szolgálatunk működik találkozót szervezünk megsegítettjeink, hozzátartozóik, önkormányzati és egyházi elöljárók, lelkipásztorok számára. Visszatekintünk az indulásokra, a kezdetekre, bemutatjuk az átfogó, sokaknak nélkülözhetetlen szolgálatot: otthonápolás, szociális mosodai segítség, segédeszköz-kölcsönzés, gyászcsoport, nyugdíjasklub. Meghallgatjuk a betegeink visszajelzéseit, javaslatait, ismertetjük az önkormányzat és a máshonnan kapott helyi működtetés anyagi hátterét, a támogatások mibenlétét. A találkozóink elején helyi lelkészek tartanak áhitatot, és szeretetvendégséggel zárjuk ezeket az alkalmakat.

Nyolcadik állomásához érkezett a Diakónia Karaván Háromszéken

Így történt ez Kommandón is július 6-án, a Diakónia legmagasabban fekvő szolgálati helyén, ahol meghitt, szép esemény tanúi lehettünk. Nagy István Zoltán református lelkipásztor áhitata után Kocsis Béla polgármester szólt időseinkhez, betegeinkhez. A Diakónia idén 12 éves kommandói idősgondozói tevékenységét Gáspár Babos Lilla szolgálatfelelős mutatta be. Megköszöntük munkatársaink, Kádár Kató és Opra-Béni Szilvia helybéli szakemberek mindennapos, elkötelezett szolgálatát. A legnagyobb meglepetést a helybéli Vadkála néptánccsoport néhány táncospárjának fellépése szerezte, hiszen egyik helyi ápolónk is tagja a csoportnak. A szeretetvendégséghez a polgármesteri hivatal és munkatársaink biztosították a finomságokat, amit ezúton is megköszönünk.

Nyolcadik állomásához érkezett a Diakónia Karaván Háromszéken