November 22-re halasztotta a Legfelsőbb Semmítő- és Ítélőszék a Mikó-per ítélethirdetését

November 22-re halasztotta a Mikó-per ítélethirdetését a Legfelsőbb Semmítő- és Ítélőszék. Az október 12-i meghallgatás után a bírói testület harmadjára halasztott, az ítélethirdetést november 22-re írta ki a november 8-i halasztás után. Mint korábban megírtuk az Erdélyi Református Egyházkerület a Restitúciós Bizottságot beperelte, miután az – a bűnügyi per lejárta után – visszautasította a sepsiszentgyörgyi Református Székely Mikó Kollégium visszaszolgáltatását. 

November 22-re halasztotta a Legfelsőbb Semmítő- és Ítélőszék a Mikó-per ítélethirdetését

Az Erdélyi Református Egyházkerület október 22-én ismertette jogi érveit, amellyel alátámasztották, hogy a kollégium tulajdonosa az egyházkerület volt, hiszen az összes egyházi tanintézmény az egyház testéhez tartozott, a kollégiumok nem egyháztól elkülönült intézmények, hanem autonóm egyházi testületek. A restitúciós bizottság 2016-ban felhozott érvei azért sem helytállóak, mert nem vették figyelembe a kor hatályos telekkönyvezését, amely egyszerre jelöli a tulajdonost, az egyházhoz való tartozást és az ingatlan felhasználási célját. 

 

Fotó forrása: erdon.ro