Nőszövetségi találkozót szerveztek Kovásznán a fogyatékkal élők segítésére

Találkozót szervezett november 11-én a Kézdi-Orbai Református Egyházmegye nőszövetsége a kovásznai művelődési központban. A rendezvényen mintegy százhúszan vettek részt. Vendégeink voltak a kovásznai fogyatékkal élő fiatalok Deák Csaba csoportvezető és Deák Jutka önkéntes vezetésével. A találkozó áhítattal kezdődött, amelyet Balogh Zoltán esperes tartott. Ezt követte Makkai Péter lelkipásztor, a sepsiszentgyörgyi Írisz ház igazgatójának előadása a fogyatékkal élőket szolgáló intézmény tevékenységéről. Fényképes összeállítás segítségével nyerhettünk betekintést a fogyatékkal élők hétköznapjaiba. Ezt követően a nőszövetség tagjai felolvasták a magukkal hozott Istenről, hitről szóló verseket, amelyet a sepsiszentgyörgyi Harmónia kamarakórus fellépése követett. A nőszövetségi tagokkal meglátogattuk a kovásznai Írisz boltot, ezáltal is támogatva őket. A rendezvényen összegyűlt perselyes adományokat a fogyatékkal élők javára ajánlottuk fel. Délutánunkat szeretetvendégséggel zártuk. A rendezvény szervezését Diakonie Austria Alapítvány és a svájci HEKS támogatta a.

Nőszövetségi találkozót szerveztek Kovásznán a fogyatékkal élők segítésére

 

Nőszövetségi találkozót szerveztek Kovásznán a fogyatékkal élők segítésére

 

Nőszövetségi találkozót szerveztek Kovásznán a fogyatékkal élők segítésére