Nőszövetségi összefogás a fogyatékkal élő fiatalokért

Vízimalom-látogatással egybekötött kenyérsütésen vettek részt a kovásznai fogyatékkal élő fiatalok december 9-én Felsőcsernátonban, az Ika vára szomszédságában, a Malomkertben a Kézdi-Orbai Református Egyházmegye nőszövetsége szervezésében.

Nőszövetségi összefogás a fogyatékkal élő fiatalokért

A Holnap Szociális Egyesület által működtetett vízimalmot és a hozzá tartozó több mint száz éves kemencét Szőcs László lelkipásztor mutatta be. A malomházból való távozáskor arra kérte a résztvevőket, hogy vámként egy molnárról, malomról szóló közmondással vagy népdallal fizessünk. Így lett a malomház hangos a vidám énekszótól. A kenyerek bevetése után a csűrben kialakított ebédlőben fogyasztottuk el az ízletes ebédet. A kenyerek kiszedése közben mindenkinek a gyermekkori élmények és az áldott emlékű nagymamák jutottak eszébe. Szívünkben örömmel, kezünkben kenyérrel távoztunk egy tartalmas nap után. Köszönjük a HEKS segélyszervezet és a Diakonie Austria támogatását.

Nőszövetségi összefogás a fogyatékkal élő fiatalokért

Németh Zsuzsánna