Női szolgálat az egyházban

Nőszövetségi Kálvin-nap Székelytamásfalván

A több mint 250 résztvevővel zsúfolásig telt a templom a szerdán, június 28-án tartott nőszövetségi konferencián. Az eseményen nt. Szegedi László, az Erdélyi Református Egyházkerület generális direktora, a Brassói Református Egyházmegye esperese igehirdetése táplálta a lelket, adott erőt a nőtestvéreknek, kiemelve a női szolgálat fontosságát. A női munka lényege a segítségnyújtás – fogalmazott. Igehirdetés után Németh Zsuzsanna egyházmegyei nőszövetségi elnök üdvözölte a jelenlevőket, majd nt. Balogh Zoltán, a Kézdi-Orbai Református Egyházmegye esperesének köszöntése következett.

Női szolgálat az egyházban

Hegyi István helybéli lelkipásztor a vallásórásokkal rövid műsorral örvendeztette meg az asszonyokat, majd szünetben kávé és süteménykóstolgatás közben a kis kézműves vásár termékeit csodálhatták és vásárolhatták meg az érdeklődők. A továbbiakban Ruszka Sándor kézdivásárhelyi lelkipásztor előadása következett, A szeretet kicsit másképp címmel, ezt énektanulás követte, majd a márkosfalvi nőszövetség átadta a vándorzászlót a házigazdáknak. A tartalmas programot a Thúry kastélyban közösen elfogyasztott ízletes ebéd zárta.

B.E.