Nagykövet programot indított útjára a III. Válts irányt! IKE Fesztivál csapata

Útnak indult a hírnök, azaz a III. Válts irányt! IKE Fesztivál Nagykövet programja, amelynek első állomása a zsúfolásig megtelt Ecken-telepi gyülekezet kedves temploma volt. A február 28-i alkalom kétszeresen volt ünnepélyes, hiszen az Alsó-Maros menti ifjúsági istentiszteletek hatodik évét tortával, valamint a Nagykövet program első kiszállását nyereményjeggyel és bónusz feladattal ünnepelték.

Nagykövet programot indított útjára a III. Válts irányt! IKE Fesztivál csapata

Az ifjúsági istentiszteleten a Reménység zenekar dicsőítése, majd Szabó István – János vámosgálfalvi lelkipásztor igehirdetése után következett a III. Válts irányt! IKE Fesztivál bemutatása – teljesen újszerű módon, ugyanis kilencen érkeztek az ifjúsági istentiszteletre, akik megszemélyesítették a Fesztivált, majd mindenki a saját feladatkörének megfelelően mutatta ezt be. Programsátrak előadástervezetei, koncertek és dicsőítés, előadások és sok alternatív lehetőség hangzott el az év legfontosabb eseményét reklámozva, a közösségi élmény megteremtésével. Nemcsak a fesztivál hírét, hanem játékot is hoztak a résztvevőknek: a templomban puzzle-darabkákat rejtettek el, a résztvevők pedig közösen kellett kirakják ezekből az IKE logót, megtanítottak az „egy nagy taps” technikáját. Tussay Szilárd, az Erdélyi Református Egyházkerület ifjúsági referense elmondta, hogy elhozták azt a jó kedvet és a sok mosolyt, amit itt kaptak, amely erőt ad a csapatnak. Augusztusig még nagyon sok helyre készül a Nagykövet program, hogy hírét vigye a szovátai fesztiválnak, amelyre 2016. augusztus 9-13. között kerül sor.

Nagykövet programot indított útjára a III. Válts irányt! IKE Fesztivál csapata

Szöveg: Tussay Szilárd

Fotó: Kiss Gábor