Mozdulj, segíts, szeress!

Nagyon hálásak vagyunk Istennek, hogy idén összesen több mint 16 000 önkéntes jelezte, hogy szeretne részt venni a hetedik alkalommal szervezett Szeretethíd – Kárpát-medencei református önkéntes napokon, május 29-30. között. Idén Erdélyben hat településről összesen 230 fővel jelentkeztek a csapatok. A program célja minél több önkéntes mozgósítása, hogy tegyünk valamit közösen egymásért, a helyi és gyülekezeti közösségeinkért, valamint a teremtett világért.

Mozdulj, segíts, szeress!

Az Erdélyben megvalósítandó tevékenységek közül csak néhányat említenénk: a Presbiteri Szövetség kolozsvári szervezetének képviselői a páncélcsehi és magyarderzsei templomok körül takarítanak, egy csapat Kolozsváron a Diakónia Keresztény Alapítványnál élő időseket viszi a városi nagy parkba kirándulni, Bánffyhunyadon Ravasz László halálának 40. évfordulójára szülőházán végeznek karbantartási munkálatokat, illetve udvartakarítást, Kalotaszentkirály–Zentelke frissen festett parókiakapuval és -kerítéssel büszkélkedhet a munkálatok nyomán, Kalotadámos–Jákótelke határában szemétgyűjtés zajlik majd, Mérán a Diakónia szervezésében a gyerekek meglátogatják az időseket, és segítenek nekik a takarításban, a háromszéki Kálnokon pedig sportpályát létesítenek a két nap alatt. Isten segítségét kérjük ahhoz, hogy hidat tudjunk építeni a nemcsak a generációk között, hanem a segítségnyújtók és rászorulók, világ és társadalom, Isten és ember között.

 

Veres Csaba
 
Segítő Misszió
programkoordinátor