Mit taníthat nekünk a Kontextuális terápia a saját élettörténetünk terápiás tevékenységeinkre való hatásáról, különösképpen a pasztorális tanácsadás esetében?

Meghívó

 

Tisztelt lelkipásztorok, segítő foglalkozásúak, teológiai és valláspedagógiai hallgatók, érdeklődők!

 

Tisztelettel hívjuk Prof. Catherine Ducommun-Nagy előadására, amelynek címe:

 

„Mit tanít a kontextuális terápia arról, hogy milyen kihatással van az élettörténetünk a gyógyító tevékenységünkre, különösen a lelkigondozásra?

 

Mit taníthat nekünk a Kontextuális terápia a saját élettörténetünk terápiás tevékenységeinkre való hatásáról, különösképpen a pasztorális tanácsadás esetében?

Helyszín: A Protestáns Teológiai Intézet díszterme (Kolozsvár, P-ta Avram Iancu/Bocskai tér 13)

Időpont: november 14-én, hétfőn 10.00–12.00 óra.

Az angol nyelvű előadáshoz biztosítunk magyar és román nyelvű fordítást.

 

Prof. Catherine Ducommun-Nagy azt taglalja előadásában, hogy milyen kihatással van a családi lojalitás, a parentifikáció és a destruktív jogosultság a gyógyító folyamatra. Értekezésében kontextuális szakértelmére és a pszichoterápiában valamint a családterápiában szerzett tapasztalataira támaszkodik. Az előadás elsőssorban arra keresi a választ, hogy hogyan befolyásolja a segítő élettörténete annak munkáját. Ugyanakkor rámutat arra is, hogy a segítséget kérő (kliens) családi lojalitásai, parentifikációja és destruktív jogosultsága hogyan érinti a gyógyulás folyamatát. Az előadást megbeszélés követi.