Mindennek rendelt ideje van – gyülekezeti délután és csellótábor Kercseden

Hét fiatal csellójátékát lehetett hallani a kercsedi parókia és a templom körül augusztus 12–18. között – ötödik alkalommal rendezett csellótábort Oláh Mátyás helybeli lelkipásztor. Zárásként a fiatalok az augusztus 18-án tartott gyülekezeti délutánon léptek fel a helyi református templomban.

Mindennek rendelt ideje van – gyülekezeti délután és csellótábor Kercseden

A gyülekezeti délután istentisztelettel kezdődött, Vinczce Csongor egykori kercsedi lelkipásztor, a Tordai Református Egyházmegye esperese igehirdetésében a Préd 3,3–5 alapján rámutatott arra, hogy mindennek megvolt, megvan és eljön az ideje, minden gyülekezeti alkalom tulajdonképpen a „kövek” összegyűjtésének az ideje, az örömre és a szeretet kimutatására elrendelt idő.

Mindennek rendelt ideje van – gyülekezeti délután és csellótábor Kercseden

Az igehirdetést követően a tábor zárókoncertjét, majd Oláh József kisbácsi lelkipásztor verses összeállítását hallhatták az egybegyűltek Oláh Mátyás csellókíséretével. Az esemény vendége volt az újtordai színjátszócsoport is, a kercsedi művelődési házban Vincze Márta nyugalmazott pedagógus vezetésével két bohózatot adott elő, az egyik egy magyar népmese, a másik pedig Arany János A bajusz című költeménye alapján íródott. A nevetés és a tánc ideje volt. Végül este közös vacsorával és beszélgetéssel zárult az esemény.

Mindennek rendelt ideje van – gyülekezeti délután és csellótábor Kercseden