Minden most kezdődik el

A Bázeli Münster templom előttről indult az 500 kilométer a felekezeti oktatásért program első kilométere június 22-én. Az Erasmus sírját őrző templom előtt sorakozott a kilenc erdélyi és egy holland lelkipásztor, aki a reformáció svájci emlékhelyeit végiglátogatva, adományokat gyűjt a hat erdélyi református kollégiumnak.

Minden most kezdődik el

Bázelt elhagyva 70 kilométert kerekeztek a svájci Jura hegységben. A kánikulában a bázeli szintkülönbséghez képet 600 méter szintkülönbséget emelkedtek a hegyek között. Négy óra tizenhárom perc kerekezés után Auenstein településre érkezett meg a biciklis csapat, ahol a helyi református templomban Bardócz Csaba ikafalvi lelkipásztor tartott áhítatott a Galatákhoz írt levél első fejezete alapján.

Minden most kezdődik el

Isten segedelmével június 23-án 48 kilométer megtétele után Zürichbe érkezik meg a küldöttség, ahol a helyi lelkipásztor kalauzolásával megtekinthetik a város reformációval kapcsolatos nevezetességeit.

Minden most kezdődik el

Gede Csongor lelkipásztor