Menjünk fel az Úr hegyére – lakótelepi gyerekek táboroztak Magyarón

A Biblia hegyei voltak a központi témája annak a kéthetes vallástábornak, amely a Marosvásárhely–cserealjai V-VIII. osztályos református lakótelepi gyerekeket célozta meg. A projekt folytatásaképpen augusztus végén a már konfirmált generációk (ifjúsági csoportok) is sorra kerülnek.

Menjünk fel az Úr hegyére – lakótelepi gyerekek táboroztak Magyarón

A tábor fő helyszíne a Maros megyei Magyaró volt, ahol az üdülés biztosítása mellett élménypedagógiai módszerekkel dolgoztuk fel a bibliai hegyek, helyszínek tanulságát. A környéken történő portyázások non plusz ultrája Istenszékére tett túrázás volt, amely a maga nemében kirándulásként is egyedülálló, de a bibliai hegyekről folytatott tanulmányozás megkoronázása is volt egyben. A túra zarándoklat jellegét az állomásonként megtartott áhítatok tették lelki szempontból még értékesebbé. Külön köszönetet érdemel Vita Zoltán, az Erdélyi Kárpát-Egyesület túravezetője, aki minden alkalommal biztonságos és tanulságos kalauzolást nyújtott a csoportoknak. A két hétig tartó ünnep zárásaként (július 7-én) az anyagyülekezetben a vasárnap esti istentisztelet keretében evangelizációs jellegű műsort mutattak be a gyerekek, amelyen szép számban vettek részt gyülekezeti tagok és családtagok egyaránt.

Menjünk fel az Úr hegyére – lakótelepi gyerekek táboroztak Magyarón

A tábornak közösségépítő, hitmélyítő és szociális jellege volt – egyszerre ki- és bekapcsolódás. Kikapcsolódás a szokványosból, a hétköznapiból, és bekapcsolódás a szentség szférájába, az igazán ünnepibe. Úgy érezzük, hogy Isten áldása koronázta kitűzött céltörekvéseinket. A közel hatvan gyerek tartalmas időtöltését a közel tíztagú cserealjás önkéntes stáb és a Magyarói Református Egyházközség öt tagja biztosította, kiknek segítségét és odaadását ezúton is köszönjük!

Menjünk fel az Úr hegyére – lakótelepi gyerekek táboroztak Magyarón

Ez a többfázisú tartalmas és élménydús táborsorozatunk nem valósulhatott volna meg a Communitas Alapítvány és a Bethlen Gábor Alap pályázati támogatásai nélkül. A szervezetek jóindulatát köszönjük. Megtapasztaltuk a több évtizednyi táborszervezések során, hogy rájuk bármely körülmények között lehet számítani, nemcsak választási években, ahogyan a rosszindulatú megjegyzések tartják.

Menjünk fel az Úr hegyére – lakótelepi gyerekek táboroztak Magyarón

Úgy gondoljuk, hogy azért is fontos egy ilyen táborozás, mert egy személytelen, virtuális kapcsolatokban kimerülő korban, a tömbházrengeteg elszigeteltségben felnövő gyerekek számára nagyon kevés lehetőség jut a keresztyén szocializálódásra, s ez a konfirmáció előtti időszak Istentől kapott áldott idő arra, hogy a függőleges és vízszintes szálakat megerősítve közösségé formálódjanak a nyolc különböző iskolában tanuló megacsoport tagjai. SDG!

Menjünk fel az Úr hegyére – lakótelepi gyerekek táboroztak Magyarón