Megjelent a lelkésztovábbképzés 2017-es programfüzete

A lelkésztovábbképzés új rendszere szerint minden lelkésznek ötévente legkevesebb 50 továbbképzési kreditpontot kell összegyűjtenie. Ebből harmincat kötelező módon tanfolyam jellegű továbbképzésen, a fennmaradó húszat egyházmegyei lelkészértekezleten való részvétellel vagy egyéni tudományos munkával lehet megszerezni. Kreditpontszerzésre olyan egyházmegyei lelkészértekezleten van lehetőség, melyet az Országos Lelkésztovábbképző Testület által akkreditált előadások valamelyikének meghívásával szerveztek. Amennyiben valaki tudományos előadást tart, vagy szakfolyóiratban tanulmányt jelentet meg, azzal ugyancsak ez utóbbi húsz pontból szerezhet meg valamennyit – az OLTT-hez kell fordulnia a pontok elismertetése érdekében. 

Megjelent a lelkésztovábbképzés 2017-es programfüzete

A továbbképzésre a programleírásnál található e-mail címen vagy telefonszámon, a közölt időszakban lehet jelentkezni. A jelentkezés a regisztrációs díj befizetésével válik véglegessé. A regisztrációs díj felét a lelkipásztor, másik felét az egyházközsége (hivatalos munkaadója) fizeti. 

 

A lelkésztovábbképzés 2017-es programfüzete letölthető innen