Megalakult a Tordai és a Nagyenyedi Református Egyházmegyék Ifjúsági Szövetsége

Megalakult a hétvégén a Tordai és a Nagyenyedi Református Egyházmegyék Ifjúsági Szövetsége.

Tordán Nagy Albert helyi lelkipásztor köszöntötte a jelenlevőket. Áhítatában arról beszélt, hogy ahhoz, hogy megtaláljuk helyünket a világban, a nekünk szánt feladatot, meg kell találjuk Jézust. Arra bátorította a fiatalokat, hogy lássák meg, hogy Jézus Isten fia, így megtalálják útjukat a jövőben, őbenne és általa megoldódnak mindennapi problémáik.

Megalakult a Tordai és a Nagyenyedi Református Egyházmegyék Ifjúsági Szövetsége

Az Ifjúsági Szövetség új struktúráját Sütő Alpár mutatta be, aki a volt Maros Megyei IKE alelnöke és az IKE képviselője a Magyar Ifjúsági Tanácsban, majd megtörténtek a jelölések. A gyülekezetek képviselői egyhangúan választották meg az új elnökség tagjait, amely munkáját az ifjúsági előadó, Vitus-Bulbuk István ajtoni lelkipásztor fogja segíteni. Az elnöki tisztséget Jakab Júlia, az alelnökit Nagy Réka tölti be az elkövetkezendő  3 évben, a titkár Bartha Vivien lett, a kincstárnoki feladatokat Horváth Leila fogja ellátni.

Megalakult a Tordai és a Nagyenyedi Református Egyházmegyék Ifjúsági Szövetsége

A Nagyenyedi Egyházmegye gyülekezeteinek képviselői Búzásbocsárdon találkoztak. Boros László helyi lelkipásztor köszöntötte a fiatalokat és arra bátorította őket, hogy Krisztus harcosai legyenek. A köszöntő után Rátoni Csaba gerendkeresztúri lelkipásztor tartott előadást a sikerről. Kiemelte, hogy a siker nem a gazdagságról, hírnévről, szereplésről szól, hanem a belső boldogságból származik. Ha elhisszük, hogy a földi élet után vár ránk az öröklét, akkor elértük a sikert. Isten úgy teremtett bennünket, hogy minden, ami a sikerhez szükséges, bennünk van és  ha jól érezzük magunkat ott, ahol vagyunk, akkor elmondhatjuk, hogy sikeresek vagyunk.

Megalakult a Tordai és a Nagyenyedi Református Egyházmegyék Ifjúsági Szövetsége

Az előadás után Simon János ifjúsági előadó vezetésével egy összerázó stratégiai játékban vettek részt a fiatalok. Az új struktúra bemutatása után, amelyet Sütő Alpár tartott meg, megtörténtek a jelölések és a titkos szavazás. A jelen levő gyülekezetek döntése szerint Magyari Melinda lett az elnök, Szakács Dávid az alelnök, a titkári feladatokat Sipos Réka tölti be, kincstárnoknak Hiller Jánost választották.

Megalakult a Tordai és a Nagyenyedi Református Egyházmegyék Ifjúsági Szövetsége

Szöveg: Kopán Antónia

Fotó: Magyar Örs