Marosvásárhelyre érkezett a Kontraszt kiállítás

Magyarország 10 leglátogatottabb kiállításainak egyike érkezett meg június 1-én, hétfőn Marosvásárhelyre, a Köpeczi-Teleki házba. A megnyitón Tussay Szilárd, az Erdélyi Református Egyházkerület ifjúsági referense elmondta, hogy a kiállítás ötlete a kisvárdai fiatalokban született meg, azért is fontos ez, mert fiatalok a saját nyelvükön, fiataloknak készítettek egy multimédiás kiállítást tabu témákról, mint a családon belüli erőszak, alkoholfogyasztás, dohányzás, házasság, abortusz, öngyilkosság. 

Marosvásárhelyre érkezett a Kontraszt kiállítás

Jakab István, a Maros-Mezőségi Református Egyházmegye esperese az élet ajándék voltát hangsúlyozta köszöntőjében, amelyet óvni és oltalmazni kell. Kiemelte azt az összefogást is, ami a kiállítás körül létrejött: egyház, rendőrség, pedagógusok, tanárok, pszichológusok fogtak össze.

Marosvásárhelyre érkezett a Kontraszt kiállítás

Simon Imola Zsuzsanna vallástanárnő azt a kérdést feszegette, hogy vajon elég-e a hit ahhoz, hogy a fiatalok elkerüljék a csábításokat? Mennyire szükséges a prevenció, hogy a gyerekeket meg tudjuk védni az alkohol, a cigaretta, a drog csábításától?

Marosvásárhelyre érkezett a Kontraszt kiállítás

A kiállítás közel egy hónapon keresztül látogatható, a kiállítás megnézése után lehetőség van szakemberekkel elbeszélgetni adott témákról. 

 

Fotó és szöveg: Kiss Gábor