Makkai Sándor életművét bemutató kiállítást nyitottak meg Kolozsváron

Ha nagy emberekről van szó, akkor nem kell évforduló ahhoz, hogy megemlékezzünk róluk – vallja dr. Juhász Tamás nyugalmazott teológiai tanár, aki az egyik szervezője volt annak a Makkai Sándor kiállításnak, amely több magyarországi állomás után Kolozsvárra érkezett. A kolozsvári Zsinati Irodában kiállított molinókon Makkai Sándor teológiai, irodalmi munkáit is bemutatják, ugyanakkor a családról is olvashatunk egy részletesebb történelmi áttekintést. 

A kiállításról készült összeállításban Kiss Gábor beszélget Juhász Tamással, valamint Makkai Lillával, aki Makkai Sándor unokájaként felvállalta, hogy bemutatja az utókornak a híres püspök-teológus életművét. Az interjú a kolozsvári Agnus Rádióban hangzott el, meghallgatható a rádió honlapján:

http://www.refradio.eu/data/downloads/agnus/2013/10/23/20131022_Aktualis_MakkaiSandor_kiallitas.mp3