Makkai Sándor díjat kapott Kató Levente tanügyi tanácsos

Makkai Sándor díjat kapott Kató Levente tanügyi tanácsosMakkai Sándor díjat kapott Kató Levente volt egyházkerületi tanügyi tanácsos a Magyarországi Református Egyház Zsinata – az Oktatásügyi Szakbizottság  javaslatára a magyarországi református tanévnyitó istentiszteleten. A reformatus.hu tudósítása szerint Kató Levente mellett Bohátka Sándorné debreceni tanárnőnek, Soós Katalin budapesti tanárnőnek adományozták szakmai munkájuk és példamutató emberi-hitbeli magatartásuk érdemeként. 

A Makkai Sándordíj adományozásának feltételei: több éves óvónői, tanítói vagy tanári tevékenység magyar református közoktatási intézményben, kiemelkedő szakmai munka, valamint példamutató emberi-hitbeli magatartás. A díj évente három pedagógusnak adományozható, akik közül egynek mindig határon túli pedagógusnak kell lennie. A díjat Bölcskei Gusztáv és Huszár Pál adta át, a méltatásokat Ábrám Tibor főgondnok mondta el.

A beszámoló a reformatus.hu oldalán olvasható.

Fotó: reformatus.hu