Magyar állami támogatás a héderfáji harangok újraöntésére

Magyarország Miniszterelnökségének egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkársága február 10-én sajtóközleményben tudatta, hogy a Miniszterelnökség vállalja a héderfáji tűzben elpusztult harangok újraöntésének támogatását. A bejelentés azután érkezett, hogy február 8-án, szombatra virradólag egy 18 éves héderfáji fiatalember felgyújtotta a település református templomának haranglábját.

Magyar állami támogatás a héderfáji harangok újraöntésére

Soltész Miklós egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár ugyanakkor együttérzését fejezte ki a településnek és a református közösségnek a lelki és az anyagi károk miatt. Szerinte ez a fájdalmas eset ismét rávilágít arra, hogy milyen nagy szükség van az egyházak szolgálatára, amelyek a romboló ideológiákkal szemben felelős cselekvésre, a teremtett világ óvására és a közösség építésére nevelik a rájuk bízottakat.


Fotó: Kiss Gábor