Lezuhanó faág károsította a szészármai református templomot

Jelentős károkat okozott június végén a viharos időjárás a Kárpát-medence több pontján is. Erdélyben különösképpen Kutyfalván és Marosdátoson pusztított az ítéletidő, a Maros megyei településeken kívül azonban máshol is történtek károk. A Beszterce-Naszód megyei Bethlentől alig néhány kilométerre lévő Szészármán a szél letörte a református templom udvarán lévő fának az egyik ágát, amely ráesett a templomra. 

Lezuhanó faág károsította a szészármai református templomot

Az alig 10 lelket számláló gyülekezet nemrég újította fel a templomot, az elmúlt időben pedig arra gyűjtöttek, hogy a kerítést le tudják festeni. A lezuhanó ág nem csak a templomot károsította, hanem a kerítést is, amelyet a gyülekezet ki akar cserélni. 

 

Fotó és szöveg: Kiss Gábor