Leégett Héderfája református templomának haranglábja

Szándékos gyújtogatás miatt égett le 2020. február 8-ra virradóan Héderfája református templomának haranglábja. A Küküllői Református Egyházmegyébe kebelezett héderfájai gyülekezet lelkipásztora, Nagy Csaba szerint szombat délutánra már a tettest is elfogták a nyomozók, egy 18 éves fiatalról van szó, aki benzinnel locsolta le a fából épült, műemlék jellegű haranglábat.

Leégett Héderfája református templomának haranglábja

A településen az elmúlt időszakban hét gyújtogatás volt, kétszer próbálták meg a haranglábat felgyújtani, amelyik a harmadik próbálkozásra teljesen leégett. A dicsőszentmártoni tűzoltókat éjjel háromkor riasztották a tűzhöz, amit azonban nem sikerült eloltani, a tűzoltók csupán a tűz tovább terjedését tudták megakadályozni. A tűzben elolvadt a két harang, személyi sérülés nem történt. Héderfája református gyülekezete jelenleg 570 lelket számlál, a 2011-es népszámláláson a falu 677 lakosa közül 96 százaléka vallotta magát magyarnak.

Leégett Héderfája református templomának haranglábja

Kiss Gábor