Közös zsinatot tartanak a reformátusok és az evangélikusok

Közös zsinatot tart a reformáció 500. emlékévében a Romániai Református Egyház és a Romániai Evangélikus-Lutheránus Egyház július 4-én, Kolozsváron. Erdélyben 440 éve nem volt hasonló esemény, a kiemelkedő rendezvénnyel a reformáció 500. évfordulója előtt tiszteleg a két egyház. Az ünnepség délelőtt 9 órakor kezdődik közös istentisztelettel a kolozsvári evangélikus templomban, majd 10 órától a Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet dísztermében kezdődik a közös ünnepi zsinati ülés. A zsinat keretében közös nyilatkozattal megerősítik a református és evangélikus egyházak közötti kapcsolatot. Az esemény folytatásaként délután 5 órától a Farkas utcai református templomban közös lelkészszentelési istentiszteletre kerül sor.

Közös zsinatot tartanak a reformátusok és az evangélikusok